بعد – آن موقع انگلیس انگلیس جوانان قهرمان

بعد – آن موقع: انگلیس انگلیس جوانان قهرمان مسابقه ونزوئلا جام جهانی کره جنوبی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز , علی کریمی

«سوال جهت پرسیدن فراوان است ولی کریمی طاقت انتقاد ندارد. او ترجیح می‌دهد منتقد باشد.» 

هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز , علی کریمی

علی کریمی؛ هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز

عبارات مهم : ایران

«سوال جهت پرسیدن فراوان است ولی کریمی طاقت انتقاد ندارد. او ترجیح می دهد منتقد باشد.»

به گزارش قانون ؛«علی کریمی در سال های اخیر به یک منتقد تمام عیار تبدیل شده است و به تمام ارکان فوتبال کشور عزیزمان ایران حمله کرده هست. او زمانی که تیم نداشت علیه مسئولان و حال که سرمربی سپیدرود رشت شده است علیه تاج و فردوسی پور موضع می گیرد. هر چند بسیاری از انتقادات جادوگر به حق بوده ولی نحوه بیان آنها در کانال تلگرامی اش به یکی از سوژه های هواداران در اینترنت تبدیل شده است هست. چه شد که کریمی به جایگاهی رسیده که این گونه انتقاد می کند؟ او روز یکشنبه در پستی در کانال تلگرامش انتشار داده است به مجری برنامه ۹۰ اتهام مبهمی زد. جادوگر در سال های اخیر عادت کرده از همه انتقاد کند ولی کوچک ترین انتقاد از خودش را به شدت رد می کند و رسانه هایی را که به کارها او خرده می گیرند، کرملینی می نامد. اصطلاح «خبرنگاران کرملینی» اشاره به خبرنگارانی دارد که هرگز علیه فدراسیون موضع نمی گیرند تا بتوانند در جام جهانی حاضر شوند.

آیا فردوسی پور تصویر العمل نشان می دهد؟

هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز , علی کریمی

این نخستین بار نیست که فردوسی پور از سوی کریمی نقد می شود. او پیش از این نیز مجری برنامه ۹۰ را به سرسپردگی متهم کرده بود و راجع به او نوشت: «عادل جان فدراسیون، یاد ندارم دو برنامه پشت سر هم فدراسیون را نقد کنی!؟ براق سازی خوبه جهت همه.» مدتی قبل نیز جهت او نوشت: «عادل جان، به درخواست کریمی محل نذار. ولی جامعه فوتبال و نسل های بعدی را چه می کنی؟ کریمی و کریمی ها خوب یا بد عمر ورزشی شون تموم شد و رفت. ولی شما و دوستان این را به خاطر داشته باشین هر لحظه که اگه این فوتبال نباشد، نه فدراسیونی خواهد بود نه برنامه نودی. در عجبم در نوع رفتارت با آقای کفاشیان و تاج. گذر وقت نشانگر همه چیز خواهد بود.»

عادل فردوسی پور در سال های اخیر همواره نشان داده در برابر انتقادات جبهه می گیرد و به آن تصویر العمل نشان می دهد ولی او هرگز در برابر انتقادات افرادی مثل علی دایی و علی کریمی حرفی نزده و ترجیح داده سکوت کند. هر چند که در برنامه امشب ۹۰ به احتمال زیاد واکنشی به انتقادات مطرح شده است نشان خواهد داد. او در این سال ها همواره به علت مطرح نکردن بحث هایی مثل ماجرای حق پخش، زیر فشار بوده که اجازه انتقاد از سازمانی که در آن کار می کند را ندارد. این بار نیز اتهام فدراسیونی بودن به او زده است و مشخص نیست مجری جنجالی و محبوب صداوسیما به این عنوان چه واکنشی نشان خواهد داد.

«سوال جهت پرسیدن فراوان است ولی کریمی طاقت انتقاد ندارد. او ترجیح می‌دهد منتقد باشد.» 

مطرح کردن موضوعاتی مثل نداشتن لباس مناسب بازیکنان تیم های پایه و انتقاد از فردوسی پور به علت نپرداختن به این موضوع، درخواست عجیبی نیست به خاص آن که بدانیم برنامه ۹۰ در حال حاضر یکی از پربیننده ترین برنامه های صداوسیماست و بسیاری از تصمیمات در فدراسیون فوتبال، بعد از پخش هفتگی برنامه ۹۰ گرفته می شود.

چرا عادل جان؟ چرا؟

در روزهای اخیر، علی کریمی موارد متعددی را مطرح کرده که فردوسی پور باید به آنها پاسخ بدهد. او روز گذشته در پستی تلگرامی نوشت: «چرا در مورد درگیری دستیار کارلوس با نماینده فدراسیون و فیفا در ملک شخصی کی روش، کسی رو نیاوردی که ازش توضیح بخواهی رو خط؟»

او در ادامه نوشت: «چرا باید یک مجری تلویزیونی جایزه عالی ترین بازیکن لیگ را بدهد؟ در کشور کشور عزیزمان ایران شخص دیگری نبود که جایزه مهدی طارمی را بدهد؟»

هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز , علی کریمی

جادوگر در ادامه نوشت: «عادل جان تا حالا چند بار به برج کشور عزیزمان ایران زمین شهرک غرب رفتی؟» اشاره کریمی به محل زندگی کارلوس کی روش است که گفته می شود مجری برنامه ۹۰ بارها در آن محل دیده شده است هست. پرت کردن لوگوی میکروفن برنامه ۹۰ و فریاد بر سر عوامل این برنامه از دیگر اتفاقاتی بود که سرمربی سپیدرود رشت در هفته گذشته آنها را انجام داد و حاشیه ساز شد.

وقتی رابطه خوب بود

«سوال جهت پرسیدن فراوان است ولی کریمی طاقت انتقاد ندارد. او ترجیح می‌دهد منتقد باشد.» 

علی کریمی یکی از معدود افرادی است که فردوسی پور جهت خداحافظی اش از فوتبال یک ویدئو جالب تهیه و در برنامه اش پخش کرده هست. جادوگر مدتی قبل نیز در گفت وگوی مفصلی با این برنامه به سوالات حاشیه ای و جالب فردوسی پور پاسخ داد ولی پخش نشدن چند صحنه مشکوک از دیدار سپیدرود رشت و صنعت نفت آبادان منجر به زیر پرسش رفتن پیشینه فردوسی پور شده است هست. کریمی به طور کلی عادت دارد بعد از همکاری ها علیه افرادی که با آنها رفاقت داشت، صحبت کند. مدتی قبل بود که او با حضور در کلوب نفت تهران، نخستین قرارداد مربیگری خود را امضا کرد ولی مدتی بعد دعوای کریمی و جهانیان به یکی از جنجالی ترین پرونده های تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران تبدیل و در نهایت منجر به از بین بردن جهانیان از فوتبال شد. پیش از این نیز او بعد از جدایی ناگهانی از تیم ملی فوتبال، علیه کارلوس کی روش مصاحبه کرد تا جایی که سرمربی پرتغالی تیم ملی در بیانیه ای او را از گول خوردن به وسیله مار و عقرب بر حذر داشت! درگیری با علی دایی، محمد مایلی کهن و بسیاری از پیشکسوتان فوتبال در سال های اخیر به عادت کریمی تبدیل شده است هست. او که هرگز رابطه خوبی با خبرنگاران نداشت در گفت وگوهای شخصی آنها را سرسپرده می داند که هیچ انتقادی انجام نمی دهند. شاید کریمی باید به این پرسش پاسخ بدهد که اگر کسی از خودش انتقاد کند چه واکنشی نشان می دهد؟ آیا نباید دلواپس متهم شدن از سوی جادوگر باشند؟

اتهام زنی یا انتقاد؟

کریمی محبوب است و هواداران بی شماری دارد، بسیاری تلاش می کنند تا با گره زدن نام خود به جادوگر، فالوئرهای بیشتری بگیرند. در این میان ولی کاش کریمی کمی در انتقادات خود تجدید نظر کند و اجازه ندهد به سادگی با اعتبار چندین ساله اش بازی شود.

هر لحظه منتقد، همواره انتقادگریز , علی کریمی

او پرچم عدالت به دست گرفته و می خواهد جلودار باشد ولی کاش کمی مستندتر پیش برود. اتهام زنی با انتقاد تفاوت بسیاری دارد؛ راهی که کریمی در حال حاضر به پیش گرفته مصداق بارز اتهام زنی است.

او هر حرفی را می زند بی آن که جهت آن علت و مدرک داشته باشد. کریمی به تاج و فردوسی پور انتقاد می کند که اگر فوتبال نبود، شما نیز نبودید ولی کاش خودش پاسخ بدهد که اگر فوتبالی وجود نداشت، پسربچه ای از گوشه کنار ملارد چگونه می توانست این چنین رشد کند و به یکی از محبوب ترین های فوتبال کشور عزیزمان ایران تبدیل شود! اگر فوتبال نبود، عادل فردوسی پور همچنان روزنامه نگاری می کرد ولی جادوگر کجا بود؟ کریمی مدعی است در فوتبال فسادهای بیشماری وجود دارد ولی هرگز به این پرسش پاسخ نداده که آیا خودش در همین فوتبال کثیف و فاسد، موفق شده است سرمربی یک تیم لیگ برتری شود. کاش او پاسخ بدهد که آیا در همین فوتبال فاسد سال ها بازی کرده و جهت کشور افتخارآفرینی کرده است؟ آیا مربی تیم ملی شده است و آیا اجازه داده همین فوتبال کثیف، رشد کند و اینچنین افعی شود. پرسش جهت پرسیدن فراوان است ولی کریمی طاقت انتقاد ندارد؛ او ترجیح می دهد منتقد باشد.»

واژه های کلیدی: ایران | تبدیل | انتقاد | برنامه | جادوگر | فوتبال | فوتبالی | علی کریمی | فردوسی پور | عادل فردوسی پور | فدراسیون فوتبال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs